Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paraad Koerus (5)

Fotograaf: teadmata
Jätkan fotoga, mis viib meid ajas tagasi teise maailmasõja järgsesse perioodi. Koerus Paide teel marsivad inimesed rahvariietes ja punalipu lehvides Aruküla pargi poole, ilmselt laulma ja tantsima.

Ma ei saa aru, kuidas see foto on tehtud. Asukoht on praeguse kultuurimaja kohal aga millal on seal olnud selline kõrgem "küngas", mille otsast pilti teha?
Allikas ja avaldamisõigused: Katrin Heinmaa, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, paide tee, paraad, ENSV, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Margo Lindermann (03.07.2016)

Vanaisa ja vanaema arvates, peaks pilt tehtud olema kultuurimaja müürilt või selle katuselt. Peale müüride püstitamist ei saanud seal nii kõrget küngast olla. Pilt on tehtud telefoniliinide kõrguselt ehk siis umbes 7m kõrguselt. Praguse vallamaja pool oli osaliselt ka kultuurimajal katus peal, seal hoiti II maailmasõja ajal Saksa sõjaväe hobuste heinu. Tol ajal ei saanud seal ka enam puid olla. Pildi all paremal nurgas on näha ka, et küngas sinna ei ulatu.

Marko (16.04.2013)

Pole võimatu aga sellegipoolest meenutab fotograafi ette jääv ala pigem rohtukasvanud küngast kui puuvõra või hoone müüri.

Tõnis (15.04.2013)

Vallamaja ja kultuurimaja lähedal on kasvanud ja kasvavad ka praegu piisavalt kõrged puud, mille otsast pildistades on võimalik sellist kaadrit saada.

Marko (12.04.2013)

See koht kus fotograaf seisab on pikem küngas kui müür. Müür ei saa olla nii rohtunud ja lauge servaga!? Aga täpsustuse eest tänan sellegipoolest.

Margo Lindermann (12.04.2013)

Minu teada hakati uut kultuurimaja ehitama enne 2. maailmasõda, ent jäi sõja ajal katus peale panemata. Seega peaks pilt tehtud olema ikkagi praeguse kultuurimaja müüridelt.

X
kodulehe, e-poe tegemine