Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3609

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

EWTÜ Müüsleri jaoskond 1931 (3)

Fotograaf: teadmata
See foto on soetatud osta.ee oksjonikeskkonnast põhjusel, et tegemist on meie naaberkihelkonna inimestega. Väidetavalt on tegu "EWTÜ Müüsleri jaoskonnaga aastal 1931". Kas see on nii? Kas tunnete kedagi sealt ära?
Asukoht: Järvamaa, Peetri kihelkond, Müüsleri
Sildid: müüsleri, tuletõrje, 1931, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Addy (07.01.2015)

Müüsleri jaoskond kuulus Esna Vabatahtliku Tuletõrje Ühingu III-piirkonda, kuhu kuulusid veel ka Köisi ja Kahala jaoskonnad. Kolmanda piirkonna häiresignaali tunnuseks oli vastavalt "- - -", edastati seda siis pasuna, valguse või muu käepärase vahendiga. Esna ühing asutati 1926/27 (andmed käsiraamatutes ja harjutusmäärustikus erinevad). Info pärineb "häire märkide" lehelt, mis on 30ndate esimeses pooles piirkonna jaoskondade liikmetele välja jagatud.

Marko (07.01.2015)

Aitäh Terje. Palun täpsusta küla ja võimalusel ka talu nimi. Ja muidugi olen huvitatud neist fotodest, mis võivad olla teie pere albumis. Kas nende nägemine ja vajadusel skanneerimine tuleks kõne alla?

Terje (06.01.2015)

Olin meeldivalt üllatunud, kui leidsin selle pildi siit. Pildil on minu vanaisa, Oskar Kuusmanni vastvalminud maja. Vanaisa ise istub pildil keskel, valge käeside varrukal. Vanaisa oli küll aktiivne tuletõrjeühingu liige. Pildil paremal, see vanem rätikuga naisterahvas, peaks olema minu vanaisa ema Mai Kuusmann.

X
kodulehe, e-poe tegemine