Vanadpildid.net on müügis. Võta ühendust ja uuri lisa!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kõik valimistele! (2)

Fotograaf: J.Varimõis
"Kõik valimistele" üleskutse kõlab täna ilmselt palju kohasemana kui 60 aastat tagasi. Just seepärast loodan ma (juhul kui mul õnnestub postitust FB vahendusel jagada) saada siit kindel LIKE Arto Saarelt, kes näeb kurja vaeva kohalike kaasamisega enda valmisprogrammi. Samas pole ma sugugi nii kindel, et tänased kandidaadid on valijate jaoks usutavamad kui toona! :)

Ukse kohalt võib lugeda, et tegemist on Viru-Jaagupi valimisjaoskond AGIT-PUNKTiga. Kõlab armsalt ja ma olen siiralt tänulik fotograaf Varimõis'ale selle kaardi jäädvustamise ja säilitamise eest. Kõik valimistele!

Hoone näol on tegemist Viru-Jaagupi koolimajaga. Leidsin veebilehelt Eesti monumentide e-kataloog hoone kohta järgmist infot:

"Uue koolimaja ehitusraha saamiseks koguti annetusi kogu kihelkonnast, pandi toime näitusmüüke ja loteriisid ning korraldati pidusid. Koolimaja projekti valmistas esimene koolijuhataja Julius Kalkun.
1908.aasta kevadel pandi pidulikult nurgakivi ja maja valmis 1908 oktoobri lõpus.
Raskustest hoolimata ehitati suur kahekordne kivihoone küllaltki lühikese ajaga - poole aasta jooksul. Ümbruskonna inimesed aitasid materjali tasuta veoga. ”Koorem koorma järele veeti elanikkude poolt suure ja ruumika koolimaja ehitamiseks materjalid kokku, ilma et keegi selle eest tasu oleks küsinud” kirjutati 19.06.1928. aasta ”Virulases”.
Koolimaja valmimisega täitus ümbruskonna inimeste suur soov, mille väljendas Jaan Metsik: ”Annaks taevas ,et mõnigi Viru-Jaagupi kihelkonna mees ehk poisijõmpsikas võiks öelda: ”Mul on tee hariduse allikate juurde lahti, mul pole tarvis iga mehe ees hariduse pärast punastada.”"

Tahaksin teada, millal see foto tehtud on? Kas enne või pärast suurt sõda?
Allikas ja avaldamisõigused: Riina Mets, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Viru-Jaagupi kihelkond, Viru-Jaagupi
Sildid: viru-jaagupi, kool, valmised, talv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

eering (29.04.2016)

Koolimaja korjanduseks trükitud laululeht ja sealse haridusseltsi arhiiv on Wilholmi kollektsioonis: www.wilholmiraamatukogu.com

Marko (08.02.2015)

Vaatasin pisut ja võin öelda, et 1940. aasta valimistega tegu olla ei saa, sest need toimusid juuli keskpaigas.

X
kodulehe, e-poe tegemine