Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3612

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koerukad metsa istutamas (1)

Fotograaf: M.Öömann
Lisatud foto seondus millegipärast raierahuga, mille kohta olen teinekord meedias märganud artikleid ja üleskutseid. Kevad on käes, teed lagunevad, maapind on pehme ja kohe-kohe hakkavad linnud pesitsema, loomad vist ka. Kuigi raierahust hakatakse rääkima aprilli keskpaigast, ei ole ju alati selleks vaja tsentraalset korraldust, nii nagu see käis Nõukogude Eestis! Või on? Mudisin natuke ühe Delfi artikli sissejuhatust:

"Aprillis vaikivad Eesti riigimetsades raiemasinad ning alguse saab kevadsuvine raierahu. Lindude ja loomade pesitsusaja kaitseks ellu kutsutud kahekuine periood tähistab ka metsauuendamise algust – riigimetsas pannakse kasvama miljonid puud. Ka varasematel aastatel on raierahu algus jäänud aprilli keskpaika.

RMK looduskaitse peaspetsialisti Kristjan Tõnissoni sõnul aitab raietegevuse paarikuine peatamine kaitsta ka metsamuldasid ja vähendada seenhaiguste levikut. RMK kutsub kõiki erametsaomanikke samuti looduse eluringi austama ning raietööde pausiga liituma."

Istutada veel ei saa aga peatselt saab! Pildil istutavad koerukad puid arvatavalt Koeru kihelkonna põhjaserval, Rava metskonna Tamme vahtkonnas, kus kauemat aega oli metsnikuks Hugo Tammik. Vaata ka fotosid:

Vana Tamme metsas
Vana Tamme metsas - 2
Vana Tamme metsas - 3
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: istutamine, raiesmik, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

ingi (18.03.2017)

Jah ,see riigi poolt kehtestatud raierahu seadus on ainult riigimetsas.Mu arvates natukene poolik seadus,erametsas see ei kehti.Mäletan kui istusin Preedis õhtul lõkke ääres ,oli aprillikuu lõpp,linnud laulsid,haned lendasid üle ja harvester lõugas paari kilomeetri taga...Helistasin 1313 ja sealt öeldi ,et kui pole riigimets siis võib... link

X
kodulehe, e-poe tegemine