Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Uus pritsikuur Einmannis (4)

Fotograaf: A.Käbi
Järva Teataja nr.103 | 31. august 1934 | lk 4

"Uus pritsikuur Einmannis.
Avati tuletõrje 5. aastapäeval.

26. skp. pühitses Einmanni tuletõrje ühing oma viiendat aastapäeva. Samal ajal avati ka uus pritsikuur, milline käesoleval suvel ehitati kohaliku vallamaja juurde. Ilus hoone kujutab endast nägusat ehitust torniga. Läks maksma kahesaja krooni ümber, kusjuures osa materjali annetasid kohalikud põllupidajad. Kuur on küllalt ruumikas ning suudab pakkuda palju paremat hoiuvõimalust pritsidele, kui seda seni juhuslikud hoiukohad taludes, kus sageli tuli juhuseid, et enne tuleb pool tundi kõva tööd teha, kui pritsi käima saab.

Pidustused algasid meeskonna paraadiga kuuri juures oleval platsil. Paraadi võttis vastu Järva-Jaani tuletõrje ühingu peamees J.Saar. Ühtlasi tõi ta tervitusi kohalikule ühingule Järva-Jaani tuletõrje ühingu poolt. Edasi ütlesid tervitusi veel Savalduma tuletõrje ühingu, kohaliku perenaiste seltsi, naiskodukaitse, põllumeeste kogu, haridusseltsi ja kaitseliidu kompanii esindajad. Tuletõrje liidu esindajana jagas J.Saar välja meeskonna liikmetele hoolsusmärke. Märke said: Tärn, U.Tops, A.Kaasik, J.Parsnik, H.Tamm, A.Lauri, A.See ja A.Lipp.

Sellele järgnes meeskonna paraadmarss ning komandodevaheline pritsivõistlus. Võitjaks tuli ülakaalukalt Kuie meeskond, kuna kombineeritud teine jaokskond teiseks jäi. Võitjad said auhinna ning mõlemad meeskonnad diplomi. Peale J.Saare ja peamehe J.Fiskapi lõpusõnade lõppes ametlik osa.

Välispidustuste lõppedes oli peamehe poolt korraldatud omavaheline koosviibimine kutsutud külalistele ja organisatsioonide esindajaile vallamajas. Heatujuliselt veedeti siin paar tundi.

Õhtul oli korraldatud rahvamajas peoõhtu. Lavastati L.Fodori 3-vaatuseline komöödia “Vaene kui kirikurott”. Ettekandega võis üldiselt jääda rahule. Eriti hästi esinesid naisosalised. Neile annetati lilli. Rahvast oli peole ilmunud kaunis rohkesti. Ka päevaseid pidustusi jälgis arvukas publik."

Aitäh Einarile viidete eest, millest ühe toksisin siia ümber ja teise abil sain paika foto tegemise koha. Viimast näed klikkides foto paremas ülanurgas olevale asukohaikoonile.

Pakun fotograafiks Aleksander Käbi kuigi tema templit ei leia ma kusagilt.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Järva-Jaani kihelkond, Einmanni
Sildid: einmanni, pritsikuur, VTÜ, 1934, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

yw (29.03.2018)

Tuletõrje liidu esindajana jagas J.Saar välja meeskonna liikmetele hoolsusmärke. Märke said: Tärn, U, A.Kaasik, H.Tamm, A.Lauri, A.See ja A.Lipp, need mehed kuie küla mehed

yw (29.03.2018)

pritsukuuri asukohaks on ikkagi vajangu seda piirkonda kutsuti einmanniks

Marko (17.02.2017)

Aitäh Einar! Väärt viited, lisasin ka asukoha nii nagu ma sellest nüüd aru saan.

Einar (17.02.2017)

link >Sama hoone paistab olema sellel fotol. Üritusest ja pritsikuuri ehitusest on juttu 31.08 1934.a. Järwa Teatajas lk. 4.

X
kodulehe, e-poe tegemine