Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3637

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Bärengrub metsatöödel (2)

Fotograaf: teadmata
Selle foto avaldamiseks on mitu põhjust:
  1. Fotol on Oskar Bärengrub, Koeru kihelkonna Abaja küla Vuti talu peremees, mis lubab pakkuda foto tegemise kohaks Koeru ümbruse.
  2. Kasutusel on vägev rasketehnika, millesarnast vist täna enam ei kohta. Mis ülesandeid täitis lintraktor metsas?
  3. Metsade raiumine Eestis on valus teema. Ei kujuta ette, millised võisid olla foto tegemise ajal raiemahud aga kindlasti jäid need alla täna planeeritavatele.
  4. Eile (so 11. märts 2017) töötas kuskil minu kodu lähedal traktor. Hääled kostsid metsa poolt. Ma ei imestaks, et vaatamata porisele ja veest lirtsuvale maastikule keegi üritas metsa välja vedada.
Allikas ja avaldamisõigused: Evi Suitso, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: koeru, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Mihkel (13.03.2017)

Tehnikapargid ei olnud nii rikkad, nagu täna. Metsa tehti talvel, tööjõud vabanes sügistööde lõppedes põllumajandusest ja samamoodi leidis põllumajandustehnika endale metsas rakenduse - põllutööde välisel ajal. Ja see oli luksus, enne 50ndate teist poolt saadi meil enamikes metskondades hakkama sae, tugevate käte ning vaprate hobustega, küllap tunti pildil olevas olukorras edasiminekut ning uhkust! Tollasteks raiemahtudeks loetakse 2 miljoni tihumeetri kanti aastas (vrdl 1967 erakorraliste tormide aasta - 4 milj tihu). Ei tea, palju viisaastakuplaanid ja muud omaaegsed nö "arengukavad" ja planeeringud tollal ette nägid, oleks huvitav teada. Nüüd raiutakse üle 9 miljoni tihu, erinevatel arvutustel ka 11-12 -- erinevate arvutus- ja raporteerimisviiside tõttu ei jookse arvud kokku. Kehtivasse arengukavasse pandud 12-15 milj tihu aastas ja metsaga külgnevad mõisted täielikult muudetud - lagastuslageraie peale kasvanud 100-120cm võsa loetakse juba taastunud metsaks, pelleti- ja tselluloositööstusele kõlbab pea kõik, seetõttu ei oodata enam ka raietega poolt või tervet sajandit - tehnoloogia võimalused ja tänaste (riigi-)eelarvestajate vajadused sunnivad lõikama 20-50 aasta tagant. Maa jääb üsna lagedaks. Märja ja sulaga metsa tegemine ning väljavedu, nagu arvatavasti teite pool 11. märtsil, käib tänavu talvel paljudes kohtades üle riigi - sõber just teavitas Valgamaalt, et kodutee oli ühe ja sama metsatöösturi poolt selle talve jooksul valla ettekirjutusele vaatamata juba teist korda purustatud ning elanikel pole enam vahendeid ega meetmeid, millega enda õigusi kaitsta või tee korrasolekut tagada.

Eve (12.03.2017)

Linttraktor oli ilmselt parim vahend metsast palkide väljaveoks. Pildil näha traktori taga suur kelk, millele mehed palke tõstavad. Sellist kelku kasutati edukalt ka suvel näiteks heinaveoks.

X
kodulehe, e-poe tegemine