Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 2934

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa

PROJEKTIST

Vanade fotode veebikeskkonna vanadpildid.net näol on tegemist terves Eestis ainulaadse, kogukonnatunnet, ühistegemist, kohalikku identiteeti ning vabatahtlikku tööd väärtustava projektiga, mis luuakse läbi vanade fotode jagamise ja kommenteerimise.

Projekti südameks oli ajavahemikus 2008-2011 MTÜ Nahkanuia poolt Wordpress blogimootorile loodud Koeru kihelkonna vanade fotode põhine vaatamise ja kommenteerimise keskkond. Kuigi keskkond osutus oma algsel kujul ääretult populaarseks (seisuga 11.10.2010 250 037 vaatamist!) ning vaatamata faktile, et keskkonnaga liitusid Järva-Jaani ja Juuru kihelkonnad, takerdus edasine laienemine ebamugava sisuhaldus- ja kasutajatesüsteemi taha.

Sündis otsus läbi LEADER programmi taotleda raha vanadpildid.net uue tehnilise lahenduse loomiseks, mis seoks vanadpildid.net andmebaasid üheks tervikuks ning pakuks täiustatud sisuhaldust koos sobilike kujunduselementide ning kasutajaliidesega. Säiluks keskkonna kogukonda liitev funktsioon läbi kommenteerimise võimaluse, täiustuks vanade fotode otsimise ja sirvimise funktsionaalsus. Käesolev ongi projekti teostunud lahendus, mis võimaldab liita keskkonnaga piiramatu arvu kihelkondi.

Kui Sinu kihelkond või küla ei ole veel vanadpildid.net keskkonnas esindatud ja Sa tead kedagi, kes sellega tegeleda võiks või soovitad iseennast, võta ühendust alltoodud kontaktidel. vanadpildid.net laadseid projekte võib algatada üks mees aga teostuvad nad ainult ühiselt!

Marko Mänd
MTÜ Nahkanuia
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5516999

kodulehe, e-poe tegemine